Cserkészet
Cserkészet
„Törekedjetek arra, hogy kicsit jobbnak hagyjátok magatok után ezt a világot, mint ahogyan ti kaptátok!" – mondta egykor Lord Baden-Powell ezeket a szavakat, aki 1908-ban Londonban alapította a cserkészmozgalmat.
„A cserkészet a társadalomban hasznos elfoglaltsággal tölti ki a szabadidőt, jellemre nevel, amely nélkül semmiféle pályán sem lehet sikert elérni, alkalmat ad a szolgálatra Isten dicsőségére és embertársaink javára. Ez az igazi vallásosság alapja. A cserkészet belénk oltja a becsületesség és a tisztelet érzését. A cserkészet értékes és hasznos, igaz felnőttet akar nevelni a gyermekből."(Robert Baden-Powell of Gilwel)
MI IS VALÓJÁBAN A CSERKÉSZET?
Íme néhány gondolat:
Cserkészet célja „Törekedjetek arra, hogy kicsit jobbnak hagyjátok magatok után A cserkészet célja a fiatalok lelki, fizikai, szellemi és érzelmi adottságainak, valamint szociális érzékének kifejlesztése istenhitre alapozott neveléssel. Arra akarja nevelni a fiatalokat, hogy művészei legyenek életük tökéletesítésének, kibontakoztathassák képességeiket és jellemes egyéniségként hasznos tagjai legyenek a helyi közösségnek, a nemzetnek és az emberiségnek és ezáltal járuljanak hozzá a világ jobbá tételéhez. A magyar cserkészet fontos célja a magyar nép kultúrájának és történelmi hagyományainak ápolása. A cserkészet alapelvei A cserkészet az alábbi alapelveken nyugszik: 1. Kötelesség Isten iránt, hűség a valláshoz és az ebből eredő kötelezettségek vállalása. 2. Kötelesség mások iránt, hűség a hazához, összhangban a helyi- és nemzetközi békességgel, megértéssel és együttműködéssel. Részvétel a társadalom fejlődésében, elismerve és tiszteletben tartva embertársaink emberi méltóságát és a természet sérthetetlenségét. Egy mindenkiért és mindenki egyért. 3. Kötelesség önmagunk iránt, önmagunk állandó és folyamatos fejlesztése és képzése. Mit lehet a cserkészetben? Önként csatlakozni A cserkészjelvény A tisztelgés
A kézfogás Jelszó és köszöntés Jó munkát!
Pálfi Mariann |