Copyright 2022 - Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola

November 18-án iskolánkban szakmai napot tartottunk, ahol egyházmegyénk intézményeinek pedagógusai vettek részt.

szakmai nap 00003


A nap házigazdája Rimóczi Györgyi volt, aki 17 érdeklődő kollégának tartotta meg bemutatóját.
A szakmai tartalom három részre tagolódott.

  1. A művészetterápiák fajtái és használhatóságuk az iskolában
  2. A Magyarországon elterjedt mozgásterápiák áttekintése
  3. A mozgásfelmérés elemeinek bemutatása, jelentősége – ez gyakorlati bemutató volt, ahol az első osztályos kisdiákok szerepeltek nagyon ügyesen. Büszkeséggel töltött el bennünket, hogy ennyire fegyelmezetten és szépen oldották meg a feladatokat.

Iskolánkban már negyedik éve működnek ezek a módszerek, így már gyakorlati tapasztalatokkal is rendelkezünk és nap, mint nap tapasztaljuk meg jótékony hatásaikat. Tantestületünk rendkívül nyitottan reagált, és integrálta be ezeket a módszereket a hétköznapjainkba, így bátran igyekszünk népszerűsíteni jó gyakorlatainkat a többi iskola számára.

A bemutatók után a program oldott beszélgetéssel zárult, nagyon jó visszajelzéseket kaptunk a látogató pedagógus kollégáktól, így eredményes és teljes napot tudhatunk magunk mögött.

{gallery}/2021/szakmai_nap/{/gallery}